ForestSport istorija.

 

Tikroji ForestSport istorijos pradžia - 2004 metai, kai privačia Žemaitijos miškininko Antano Garbačausko iniciatyva buvo suorganizuotas pirmasis neoficialus miškininkų ir miško mylėtojų susitikimas „Miško dienos Vėžaičiai‘ 2004“. Šio renginio idėja ir tikslas buvo suvienyti biurokratizmo ir visuotinio susvetimėjimo skaldomą miškininkų bendruomenę, smagiai be uniformų pabendrauti, pasidalinti patirtimi, paskatinti į viską žiūrėti ne tik profesionaliai, bet ir kūrybiškai.. Praūžus pirmai šventei, kasmet sekė tradicija - trečią rugpjūčio savaitgalį visiems vėl susibėgti į krūvą. Laikui bėgant, renginys pritraukė ir užsienio svečių, ko pasėkoje šiek tiek keitėsi susitikimo vietos geografija: Saremos sala (Estija), Kalsnavos arboretumas (Latvija), Viljandi (Estija)...

Miškininkų sportinių varžybų ForestSport idėja gimė 2013 metų pradžioje, ir jau tų pačių metų rugpjūčio 16-18 dienomis įvyko pirmosios atviros tarptautinės ForestSport 2013 pereinamosios taurės varžybos. Dėl taurės varžėsi 12 miškininkų komandų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos.

Komandą sudaro penki žmonės, dalyvių amžius neribojamas, dalyvauti gali tiek vyrai, tiek moterys. Teisėjai skaičiuoja komandų užduočių atlikimo laikus ir taškus už papildomas užduotis. Komandos-laimėtojos nustatomos svertiniu principu susumavus komandų laikus bei taškus už teisingai atliktas užduotis.

Vienas pagrindinių ForestSport tikslų - suburti miškininkų ir mišką mylinčių žmonių bendruomenę aktyviam bendravimui. Mūsų (iniciatyvinės grupės narių) nuomone, tai ypač aktualu šiais keistais žmonių susvetimėjimo laikais. Miškininkų ir mišką mylinčių žmonių bendruomenė visuomet daug bendraudavo ir buvo išskirtinai kūrybingi darbe, mene ir gyvenime. Tad linkime visiems tęsti senas geras tradicijas, ir, kol dar esame šioj žemėj, kartas nuo karto susitikti, kad galėtume užmiršti visus rūpesčius ir gerai praleisti laiką kartu. Susitikime kasmet!